Güneşlenirken Dikkat Edilmesi Gerekilenler

Yaz ayları gelirken herkesin en çok istediği şeylerden birisi de bronz bir tendir. Ancak güneş altında bronzlaşırken dikkat edilmesi gerekilen bazı noktalar vardır. Güneşlenmenin yararları yıllarca konuşulup tartışılmıştır. Ancak tamamen kesin bir noktada birleşilmemiştir. Doktorların bu konuda ki uyarılarına rağmen insanların bronz bir ten elde etmek için güneşin altında saatlerce yatmalarını engellemek mümkün değildir. Güneşlenirken en azından bazı noktalara dikkat etmek gerekir.

güneşlenmek
güneşlenmek

Güneşin altında fazla süre kalmak deri kanserinin oluşmasına sebep olmaktadır. Ayrıca derinin daha hızlı bir şekilde yaşlanmasına neden olmaktadır. Bununla birlikte bazı romatolojik hastalıklar da ortaya çıkmaktadır. Ayrıca deri üzerinde lekelerin oluşmasının en büyük nedenlerinden biriside güneşin altında fazla süre kalınmasıdır.

Güneşin Altında Kendimizi Nasıl Koruyabiliriz?

Güneşin altında kendinizi korumanın en etkili yollarından birisi güneş kremleridir. Güneş kremlerinin birçok çeşidi vardır. Bu nedenle satın alırken cildinizi iyi tanımanız gerekmekte ve buna göre seçim yapmanız gerekmektedir. Bunlara örnek olarak yağlı ciltler ve kuru ciltler için farklı seçimler vardır. Ya da sivilceli bir cildiniz var ise buna göre de farklı ürünler bulabilirisiniz. Bu seçimleri yaparken su geçirmez özellikli olanları almak size denizde kaldığınız süre boyunca daha fazla koruma sağlayacaktır. Güneş altında koruma sağlayabilmek için en azından 15 faktör olması gerekmektedir. Bunun altında olan güneş koruyucu kremleri, güneşin zararlı UV ışınlarına karşı yeterli koruma sağlamayacaktır.

güneş kremi
güneş kremi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir