Gözenek Sıkılaştırıcı Doğal Ürünler

Tüm ciltlerde zamanla gözenekler dolar ve cansız bir görünen bir yapıya bürünür. Gözenek sıkılaştırıcı doğal ürünler ile evlerinizde kısa sürede cildinizi canlandırabilirsiniz. Doğru uygulamanın yanı sıra cilt tipinize uygun malzemeleri kullanmanız çok önemli. Geniş gözenek yapısı her zaman cildi kötü gösterir.

bakım
bakım

Cildi Sıkılaştıran Doğal Ürünler

Buz özellikle gözenekleri sıkılaştırmada etkili. Bitkisel çaylardan; kuşburnu, ıhlamur, adaçayı ya da yeşil çayı demleyin. Süzdükten sonra buz poşetlerine koyun. Her gün bir tane buzu cildinizde gezdirin. Yağsız sütü de dondurarak cildin sıkılaşmasını sağlayabilirsiniz. Şeker ise cilt sıkılaştırılmasında çok kullanılır. 2 çorba kaşığı şeker içine çok az zeytinyağı ve yarım limon suyu ekleyin. Karıştırın. Peelin etkisi sağlar. Yüzünüze sürün ve 5 dakika bekleyip ovarak temizleyin.

cilt
cilt

Beyaz kil son zamanlarda cilt gözeneklerinde uygulanan önemli bir madde. Profesyonel bakımlarda da tercih edilir. Beyaz kil içine az miktar yoğurt ya da pekmez katın, bir süre cildinizde tutun ve cildinizden ovarak çıkartın. Gözenekli ciltler düzenli olarak ciltlerini maden suyu ile silmeliler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir