Gelin Makyajı Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Gelin olabilmek her genç bayanın hayatındaki ortak hayallerden bir tanesidir. Hayatınız boyunca unutamayacağınız bu özel gün yaşanırken en güzel halinizle orada olmak istersiniz. Düğün günü geldiği zaman gelin makyajı konusunda heyecanlı bir telaş başlar. Genelde profesyonel yardım alınarak başka kişilere yaptırılan bu makyajı herkes kaliteli bir şekilde yapamadığından dolayı makyajınız yapılırken bazı noktalara dikkat etmelisiniz.

gelin makyajı
gelin makyajı

Gelin ilk önce makyajında doğallığı ve saflığı yansıtmayı amaçlamalıdır. Göz makyajınızı daha doğal tonlardan yaptırırsanız, aşırı parıltılı ve simli farlara göre daha iyi sonuçlar elde edersiniz. Yanlış bir seçim olarak mavi far ile gelinliğin kullanıldığı durumlar da hatalıdır. Mavi ve gri farlar parlak görünüme sahip olduğu için gelinliğinizin ve sizin güzelliğinden çok dikkatleri kendi üzerine çekebilen bir yapıya sahip.

makyaj
makyaj

Gelin Dudak Makyajı Nasıl Olmalı?

Dudaklar konusunda kalem kullanmanızı tavsiye ederiz. Dudak kalemleri, dudağın kontürünü düzgün biçimde yaparken ruj sürüyorsanız kalıcılığını da arttırır. Kalemi dudağınızın hatlarını çizebilmek için değil tüm dudağınıza uygulamalısınız. Göz makyajınız belirgin şekilde yapıldıysa dudaklarınıza sade renk kalem kullanmalısınız.

makyaj önerileri
makyaj önerileri

Cilt makyajı konusu da gelin makyajı denildiği zaman dikkat edilmesi gerekenler arasındadır. Fondöten bu konuda en önemli yardımcılarınızdan birisi olacaktır. Yağlı cilde sahipseniz ışığı yansıtıcı özelliğe sahip su içerikli fondöten seçmelisiniz. Fondöten uyguladığınız cildinize de muhakkak bir pudra uygulamanız gerekiyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir