Dudak Makyajı Nasıl Yapılır?

Dudaklarınızın genel görünümünüzün üzerinde büyük bir etkisi vardır. Güzel görünümlü dudaklara sahip olan bayanlar hem kendi cinsleri hem de karşı cins tarafından daha çekici bulunurlar ve bu doğrultuda özgüvenleri de gülümsemelerine yansır. Fakat birçok bayan maalesef dudaklarına ve yüzüne uygun makyajı bulma konusunda sıkıntı yaşayabiliyor.

dudak makyajı
dudak makyajı

Makyaj konusunda uygulayacağınız birtakım püf noktalar sayesinde daha zarif ve çekici bir görünüm elde edebilirsiniz. İnce dudaklı bir bayansanız ruj seçimlerinizi daha açık renklerden, kalın dudaklı bir bayansanız tam tersi şekilde koyu ve kapalı renkleri tercih etmeniz gerekiyor.

makyaj
makyaj

Bu şekilde ince dudakların dikkat çekmeyen duruşu daha dikkat çekici hale geliyor. Aynı zamanda kalın dudaklar da daha ince gözükerek dudak makyajı sayesinde o bölgeye yönelen dikkatleri yüzün diğer bölgelerine de dağıtıyor.

Dudak Kalemi Nasıl Kullanılır?

Dudak kaleminin kullanımı düşüşe geçmiş olsa da dudak kalınlığı arttırmak ya da azaltmak için çok ince uçlu dudak kalemlerinden yararlanabilirsiniz. Makyajınızı ne amaçla yapıyor olursanız olun, ruj seçiminiz ve dudak makyajınız yapmış olduğunuz makyajın tamamlayıcı bir parçasıdır.

dudak kalemi
dudak kalemi

İş yerinizdeyken silinmeyecek ve dikkat çekmeyen rujlar kullanabilirsiniz. Özel günleriniz ve davetleriniz için ise dudak makyajı konusunda biraz daha iddialı davranarak ıslak ve parlatıcı görünüme sahip ruj çeşitlerini tercih edebilirsiniz.

dolgun dudaklar
dolgun dudaklar

Her ortama uyumlu ruj seçimi konusu biraz zor olmak ile birlikte abartılı olmayan sade seçimler yapıldığı takdirde gün içerisindeki tüm aktivitelerinizi gerçekleştirebileceğiniz imkanları size sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir