Kırmızı Ruj Sürerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Her bayan için ideal bir kırmızı ruj tonu vardır. Parlak, koyu, mavi alt tonlu kırmızılar arasında seçim yapabilmek bazı durumlarda bayanları zorlayabilir. Bu sebeple iddialı görünüme sahip bu rujları seçerken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır.

kırmızı ruj
kırmızı ruj

Dudaklarınızı kırmızı ruj ile boyayacaksınız göz makyajınızı sade ve ilgi çekici yapmaktan uzak durmalısınız. İki bölgeyi de aynı anda abartı yaparsanız kötü bir görünüme yol açarsınız. Gözleriniz daima solgun ve sade gözükmelidir.

ruj
ruj

Kırmızının en çok yakıştığı renklerden birisi siyahtır. Siyah kıyafetlerinizi kırmızı ruj kullandığınız günlerde giymeyi tercih ederseniz oldukça şık ve uyumlu bir görünüm elde edersiniz. Özel geceleriniz için vazgeçilmez bir seçim olabilir.

Kırmızı Ruj ve Göz Makyajı Uyumu Nasıl Olmalı?

Gözlerinizin makyajını ruj renginiz ile uyumlu şekilde yapmak istiyorsanız far ve gölgelendirmelerden uzak durmanız gereklidir. Ancak siyah eyeliner kullanabilirsiniz.

kırmızı ruj ve göz makyajı
kırmızı ruj ve göz makyajı

Kırmızının dudaklarınızdaki asil duruşuyla birlikte siyah eyelinerlar iyi bir ikili olacaktır. Eyeliner, ilk başlarda titiz şekilde sürmesi zor olsa bile zamanla alışırsınız.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir