Gebelikte Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Kadınlar ergenlik, menopoz ve gebelik gibi büyük dönüm noktası niteliği taşıyan dönemlerden geçerler. Hayatınızdaki tüm alışkanlıklarınızı değiştirmeniz gereken gebelik dönemi ise bu tür dönemler arasında en kritik olanıdır.

hamilelikte bakım
hamilelikte bakım

Gebelik dönemi içerisinde cildiniz normal zamanlara göre daha hassas olur ve ekstra bakıma ihtiyaç duyar. Bu yüzden cilt bakımınızı kendinize uygun olarak düzenli bir şekilde yapmalısınız.

Cilt temizliği yaparken kozmetik ürünler kullanmaktan da uzak durmalısınız. Kozmetik ürünler kullanmak yerine her zaman doğal yöntemler ve karışımlar kullanmalısınız.

Doğal Cilt Bakımı Maskeleri

Yağlı bir cilde sahipseniz salatalığın cilt üzerindeki olumlu etkilerinden yararlanabilirsiniz. Salatalık maskesi yapabilmek için salatalık, avokado ve yumurtanın beyaz kısımlarını karıştırarak yüzünüze uygulayabilirsiniz.

hamilelik cilt bakımı
hamilelik cilt bakımı

Kuru cilde sahip olan anne adayları ise yine aynı şekilde kozmetik ürünlerden uzak durarak çilek ve sütü karıştırıp kendilerine doğal bir bakım maskesi hazırlayabilirler. 6 adet çileği ezdikten sonra süt ile karıştırarak püre haline getirmeniz ve daha sonra bu karışımı yüzünüze sürerek 10 dakika kadar bekletmeniz yeterli olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir