Ev Kredileri ve Faiz Oranları

Günümüzde ev sahibi olmak maalesef ki oldukça zordur. Çünkü ekonomik koşullar ev satın almak isteyenler için yeterli değildir. Genellikle insanlar bu sebeplerden ötürü ev kredisi almaktadırlar. Son yıllarda insanlar birikim yapmak yerine, hayat kalitelerini yükseltip daha sonra büyük yatırımları için ( ev kredisi gibi) bankalardan kredi almaktadırlar. Ülkemiz banka genellerine bakıldığı zaman banka kredilerinin aşağı yukarı %0.80 – %1 arasında değiştiğini görebilirsiniz. Her banka bu oranlar üzerinde kendi değişim haklarına sahiptir. Bu nedenle bankalar arasında seçim yaparken vade farklarına da bağlı olarak uygun faiz oranını seçmeniz önemlidir.

ev kredisi
ev kredisi

Bankalardan destek istediğiniz zaman alacağınız ev için uzman (ekspertiz) hizmeti verecektir. Banka uzmanları alacağınız evi inceleyerek uygun gördükleri asıl değere göre evin %75 değerine kadar kredi almanız için yardımcı olmaktadırlar. Ancak unutulmamalı ki uzmanlık hizmeti ücretli bir hizmettir. Evin değeri konusunda kesin bir sonuca varıldıktan sonra mutlaka kredi faiz oranları incelenmelidir. Almak istediğiniz vadeye göre genellikle faiz oranları arttığı için bu konuda dikkatli olmanızı tavsiye ederiz.

Çevrim İçi Olarak Kredi Değerlendirmeleri

Bankalar arasında kredi karşılaştırması yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerden birisi sunduğu kredi çekim koşullarıdır. Çünkü hangi koşullar altında ne kadarlık krediler verdiği sizler için dikkate alınması gerekilen durumlardandır. Online sistemler aracılığı ile konut kredileri hakkında bankaların resmi web sitelerinden bilgi almanız mümkündür. Kendilerine ait kredi platformlarında istediğiniz kredinin vade uzunluğuna göre hesaplamasını yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir