Bu Kulaklık Modeli Devrim Yaratacak

Müzik her insan için sanat, ilham kaynağı, dinlence gibi ifadelere özgü birçok şeydir.  Sporcular ve egzersiz yapanlar için iyi melodiler de önemli bir motivasyon aracı olabilir. İster lounge, ister hardrock, ister pop olsun, iyi bir soundtrack egzersizi geliştirebilir. Hatta düşünülmesi gereken garip hareketler, ağırlık kaldırma ve homurdanma rutinlerine katıldığınızı da unutabilirsiniz.

Tabii ki, her egzersizci kendi temposunun ritminde yürür. Kişisel müzik cihazları giderek daha küçük hale geldiğinden, yürüyüş bandında ya da parkta koşarken yapılan küçük bir müdahale ile kendi DJ’iniz olmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Fakat çok uzun, çok kısa veya nereye koyacağınızı bilemediğiniz kulaklık telleri ile boğuşmak zorunda kalmasak.

Dash Kulaklıklar Geliyor

Dash kulaklıklar, kullanıcıların herhangi bir kulaklık teli veya ağır ekipman olmadan müzik dinlemelerine izin veren 2017 yılının sonlarında piyasaya çıkmasını bekleyen kablosuz kulaklıklardır. Ekstra özelliği egzersizleri de takip edebilmesidir. Minicomputer cihazlar öncelikle, kullanıcılara kulaklıkları önceden belirlenmiş fiziksel ipuçlarıyla çalıştırma olanağı vererek egzersizleri geliştirme amaçlıdır.

dash kulaklık
dash kulaklık

Dash, saniyede 50’den fazla kez kulaklarınıza düşük yoğunluklu kızıl ötesi ışık yayarak, kullanıcının kalp atış hızı, oksijen doygunluk seviyesi ve vücut ısısını yakalamak için iki LED kullanıyor. Kulaklıklara takılan stereo ivmeölçer hızı ve mesafeyi izlemek için kullanılan bilgileri yakalıyor. Dash kulaklıklar, telefonlara, tabletlere ve diğer cihazlara depolanmış en fazla 4 GB (veya yaklaşık 1.000 şarkı) müzik depolayabilir ve parçaları çalabilir. Ses geçişi teknolojisi koşucuların en azından belirsiz bir şekilde araba kornası veya bisiklet zili gibi seslere belirsiz bir şekilde farkında olarak, müziğin tadını çıkarmalarını sağlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir