Erkek Çocuk Odalarında Hangi Renkler Kullanılabilir?

Erkek çocuk odalarında, çocuğunuzun tutmuş olduğu takımın renklerini ve hoşlandığı çizgi film karakterlerinin figürlerini kullanabilirsiniz.

Ancak garanti olarak belirlenmiş olan birtakım renklerden de yararlanabilirsiniz.

erkek çocuk odası
erkek çocuk odası

1. Mavi

Erkek çocuk odalarında mavinin lacivert tonlarından yararlanabilirsiniz. Fakat mavi renginin aşırı kullanımı sonucunda çocuğunuzda agresiflik gibi belirtiler başlayabilir.

Bu sebeple mavinin açık tonlarını aksi durumlar yaşandığı zaman kullanabilirsiniz. 0-3 yaş arasındaki erkek bebekler için ise buz mavisi rengi tavsiye edilmektedir.

2. Krem Rengi

Krem rengi her zaman temizliği ve düzeni temsil eden bir renktir. İnsan ilişkilerini de kuvvetlendirme özelliğine sahip olan bu rengi özellikle okul çağındaki çocukların daha fazla çalışarak başarılı olabilmeleri için kullanabilirsiniz.

3. Yeşil

Yeşil renginin herhangi bir tonu erkek çocuk odalarında fazla tercih edilmiyor. Fakat yapılan araştırmalara göre özellikle aşırı hareketli ve agresif tavırlara sahip olan erkek çocukları yeşil rengi sayesinde sakinleşebiliyorlar.

Çocuğunuzu sakinleştirmek ve çalışkan bir birey haline getirmek istiyorsanız yeşil rengine dekorasyon içerisinde yer verebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir