Kaş Nasıl İnceltilir?

Kaş inceltmek istiyorsanız öncelikle sıralı bir şekilde kaşlarınızın dizilip dizilmediğini tespit etmeniz gerekiyor. Sağ kaşınız ile sol kaşınız arasındaki simetri farklılıklarına da mutlaka bakın. Simetrisi eşitlenene kadar ilerledikten sonra yüzünüze uyumlu olacak olan şekli ve kalınlığı ayarlayın.

Kaşın bitiş bölgesi yani en ince kısmındaki halini baz alarak kalınlık şeklini belirleyebilirsiniz. Bu ölçüyü belirledikten sonra kaşlarınızı almaya başlayabilirsiniz.

ince kaş
ince kaş

Genel olarak sıralı bir şekilde dizilmiş olan kaşların arasında sırasız olarak yer alan bölgeler de olabilir. Böyle bir durumda üç sırayı inceltmek istiyorsanız en altta yer alan kaşların köklerinin boşluk barındırmadığından emin olmalısınız.

Kaş Alırken Neler Kullanılmalı?

Sağ kaşınızı gerdirdikten sonra sağ kaşın alt ve üst kısımlarından başlayarak aşağı kısımlara doğru kaşlarınızı almaya başlayabilirsiniz. Kaş alırken ise her zaman bir sağdan, bir soldan almaya özen göstermelisiniz. Böylelikle iki kaş arasındaki simetriyi düzgün bir şekilde ayarlamış olursunuz.

kaş
kaş

Kaş alırken faydalanabileceğiniz aletler arsında ise cımbız ve kaş fırçası yer almaktadır. Bu araçları kullanarak kaş alma işleminizi hatasız bir şekilde yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir