Embriyo Havuzuyla Gebelik Şansınız Artıyor

Birçok kadın çocuk sahibi olmak ister. Sağlık problemleri ya da ilerleyen yaş yüzünden farklı yöntemlere başvurulur. Bunlardan biri sıklıkla duyduğumuz tüp bebek tedavisidir. Tüp bebek; erkekten alınan spermlerle kadından alınan yumurtanın laboratuar ortamında birleştirilmesiyle oluşan embriyoların rahme aktarılmasıyla olur. Fakat elde edilen yumurta sayısı az ise sağlıklı embriyolar elde etme olasılığı düşüyor. Bu soruna çözüm üretebilmek için de embriyo havuzlama tekniği kullanılıyor.

bebekler
bebekler

Embriyo Havuzu Tekniği nedir?

Tüp bebek tedavisi sırasında yumurtalardan elde edilen sağlıklı embriyolar, dondurup saklanıyor. Böylelikle üç veya dört uygulama sonrasında dondurulan bu embriyolar ile birlikte taze embriyo çözüldüğünde elde edilen sağlıklı embriyo sayısı fazla olduğundan hamile kalma olasılığı daha yüksek oluyor.

Embryo
Embryo

Günümüzde en iyi tüp bebek merkezlerindeki en önemli gelişmelerden birisi de embriyoların dondurulup saklanabilmesidir.  Bu yöntem sayesinde her defasında sağlıklı olan embriyo saklandığı ve tüm bu sağlıklı embriyolar anne rahmine yerleştirildiği için hamile kalma olasılığı artmış oluyor. Embriyo havuzu tekniği birçok anne adayı için faydalı bir teknolojik gelişmedir.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir