Hamilelikte Yol Gösterici 6 Kitap

Hamilelik serüveni her kadın için mucizelerin gerçekleştiği bir dönemdir. Hamile kalan kadının vücuduyla birlikte ruhu da değişir. Artık hayatını bir bedende iki kişi olarak devam ettiren kadın hassaslaşır, hormonların değişimiyle gerginleşebilir. Bunlar henüz bedeninde anlamlandıramadığı değişimlerin sonucudur. Tatlı bir bekleyişin içinde aklına takılan sorulara ışık tutacak kaynaklara ihtiyaç duyar. Bu bekleyişi kadınlar için hem eğlenceli hemde bilgilendirici bir hale dönüştüren kitaplar var.

Hamilelik Serüvenine Işık Tutan Kitaplar

Kitap: Siz Bebeğinizi Beklerken
Yazar: Mehmet Öz
Yayın: Koridor Yayıncılık
Hamilelik serüveni içerisinde biyolojik değişim kadar önemli olan ruhsal yolculuğun yardımcısı olacak bu kitap, bedenen doğuma hazırlanan kadının psikolojik ihtiyaçlarını da düşünerek hazırlanmış.
Tüm Yönleriyle Hamilelik
Kitap: Heather Welford
Yayın: CSA Yayın Ajandası
Sağlıklı bir bebek dünyaya getirmek ve doğum sonrası uygun ortamı hazırlamak üzerine yazılmış bir başucu kitabı. Kitap diyet ve egzersiz konuları ve annenin işe başlama sürecine değinerek bu konulara da kolaylık getirecek fikirler sunmuş.

 Mehmet Öz
Mehmet Öz

Yazar: Ebru Şallı
Kitap: Hamilelikte Sağlıklı Ve Güzel Kalmak
Yayın: Gendaş Yayınları
Hamilelik öncesi yaşam, hamilelikte spor ve beslenme, loğusalık dönemi, güzellik önerileriyle, kendi hamilelik deneyimini paylaşan Şallı, akıcı dilde bir başucu kitabı yazmış.

Kitap: Hamilelik, Doğum ve Bebek
Yazar: Penny Simkin
Yayın: Yakamoz Yayınları
Hamilelik heyecanı duymaya başladığınız ilk günden itibaren kılavuz olmayı amaç edinmiş kitap, doğum olgusu, doğum sonrası ve bebek bakımı konusunda kapsamlı bilgiler sunuyor. Tablo ve fotoğraflarla verdiği bilgileri destekleyen bir kaynak. Hamilelikle ilgili güncel konu ve kaygılara değinen kitap, kıdemli bir anne olduğunuzda dahi sizi aydınlatacak bilgileri barındırıyor.

Kitap: Hamilelik Doğum
Yazar: Ayşe Öner
Yayın: Klan Yayıncılık
Hamilelik koçu olarak bilinen profesyonel koç Ayşe Öner, gebeliğin başladığı ilk günden itibaren sağlıklı bebek ve sağlıklı doğum konularını mercek altına aldığı, Hamilelik,doğum ve bebek bakımı adlı kitabıyla ihtiyaç duyulan tüm bilgilere değinmiş.

Hamilelik Takvimi
Hamilelik Takvimi

Kitap: Hamilelik Takvimi
Yazar: Anette Nolden
Yayın: Optimist
Yazar hamilelik güncesi olarak hazırladığı kitabında, hamileliğin bütün evreleri hakkında aydınlatıcı bilgiler sunmuş. Günden güne anne karnında gelişen bebeğin serüvenini keşfetmeyi sağlıyor. Beslenme önerilerinden, hamile güzelliği tüyolarına, masaj tekniklerinden, pratik önerileri her şey düşünülmüş. Kendi deneyimlerinden yola çıkarak, kadınlara yol gösterici olmayı amaçlayan yazar, anı fotoğrafları, ultrason görüntüleri ve özel notlarla kişiselleştirebileceğiniz, hamilelik heyecanınızı kaydedebileceğiniz bir anı kitabına imza atmış.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir