Ekşi Sözlük’ten Ekşi Şeyler Adlı Platform

Türkiye’nin sözlüğü olarak adlandırılan, internetin 1999 yılından bu yana ayakta duran platformu Ekşi Sözlük, yepyeni bir platformu olan Ekşi Şeyler adlı platform ile karşımıza gelmeyi hazırlanıyor.

ekşi
ekşi

Yazarlar tarafından oluşturulan içeriklerle yepyeni bir web site olarak hazırlanmış olan Ekşi Şeyler, sözlük yazarları tarafından daha önceleri yazılmış içeriklerin, sözlük kadrosunda bulunan editörler tarafından derlenip toparlanıp yayına aldığı bir platform olarak gelecek… Fotoğraflı, videolu ve GIF destekli olarak okuma seçeneklerinin olacağı bu platform, bir çeşit Listelist ya da Onedio tarzında bir site gibi görünüyor.

Hem bilgi hem de mizahın yer aldığı Ekşi Sözlük’te gündem hakkında ki birçok konu da artık Ekşi Şeyler içerisinde paylaşılacaktır. Elbette bu paylaşım sağlanırken de gerekli düzenlemeler, editörler tarafından en iyi şekilde sağlanacağı gibi bol görsel ve az bilginin olacağı anlayış ile internette uygun bir şekilde yerini almaya planlıyor.

sözlük
sözlük

Ekşi Sözlük El Değiştirmişti!

Geçtiğimiz aylarda sözlüğün kurucusu olan Sedat Kapanoğlu, yönetimi uzun yıllardır birlikte çalışan Başak Purut’a devir ederek kendisi ABD’ye yerleşmişti ve başka projelerde yer almak, başka projeler üretmek adına burada, ABD’de bulunmak için gitmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir