Dekorasyon Sırları ile Evlerinizi Şekillendirin

Ev dekorasyonu günümüzde birçok kaynak tarafından kolayca fikir sahibi olunabilecek bir olgudur ancak birçoğu uygulanabilirliği olmayan önerilerdir. Örneğin evde kullanılmayan bazı eski nesnelerde dekoratif objeler yapılabileceği söylenirse de herkes evinde o tarz ürünler bulundurmuyor ya da o objelerin kullanılabilecek bir alana sahip olmaları konusunda sıkıntı olabilir. Bu açıdan her evde uygulanabilecek dekorasyon fikirleri daha kullanışlı olur.

dekorasyon onerileri
dekorasyon onerileri

 

Evlerin belli stilleri olması ev sakinlerinin evde geçirdikleri vaktin kalitesini arttıracağı için nezih bir ortam gerekebilir. Bunun sağlanabilmesi için ev eşyalarının desenlerinin çok kompleks olmaması ve aksesuarların birbirine en azından renk açısından belli bir ortaklık olması hoş bir görünüm yakalanmasına yardımcı olur. Ev eşyalarını sadeleştirmek ve farklı renklerin pastel tonları ya da açık tonları tercih edilerek daha basit ve daha etkili bir tarz oluşturulmasında etkili bir çözümdür.

Küçük Evleri Geniş Göstermenin Yolları

dekorasyon sırları
dekorasyon sırları

 

Evlerinin dar olduğunu ve evin darlığından ötürü bir türlü dekoratif bir ortam yaratılamayacağını düşünenler için birkaç tüyo evin daha geniş görünmesine yardımcı olur. Mesela odaların duvarlarından bazılarını koyu tonlarda boyayarak evde bir derinlik yaratabilir. Bir başka ideal fikir ise ev içerisinde bir duvar uzunluğunda ayna yerleştirmek olabilir. Yetersiz ışık alan evlerde ayna hem evin aydınlanmasına hem de bu derinliğin sağlanmasında önemlidir. Eşyalarda ise duvar rengiyle birebir aynı tonlarda eşyalar seçmek yerine duvar renginden biraz açık tonlar kullanılması benzeri bir etki yaratabilir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir