Dünyanın En Az Maliyetli ve En Karlı Yatırımı

Dünyanın en başarılı kişilerinden bazılarının ortak noktası vardır: yüksek bir IQ değil, inanılmaz bir şans veya alın yazısı değil, okumaya olan tutkularıdır. Bu insanların çoğu fakir bir hayatın içinden geldi ve okudukları kitaplar en karlı yatırımlarıydı.

okumak
okumak

Dünyanın en zengin adamı ve ömür boyu süren bir kitap kurdu olan Bill Gates, yılda yaklaşık 50 kitap okuyor, ancak kesinlikle kurgusuz kitaplardır. Birçok yeri ziyaret etmesine ve ilginç insanlarla tanışmasına rağmen, yeni bilgi edinmek için her zaman okumayı tercih ediyor. Ünlü teknik girişimci Elon Musk bilindiğine göre kitap okurken roketler yapmayı öğrendi. Benzer şekilde, Mark Zuckerberg 2015’te her iki haftada bir kitap okumak üzere kendisine katılmak için bütün dünyayı davet etti.

Okuma Hedefleri Yaratın

Peki, okuma hedefleriniz neler? Bu akşam biraz bilgili yatmak ister misiniz? Okumak değerli olmasına rağmen, çoğu insan bunu bir iş olarak görüyor. Günü, en sevdiğiniz TV şovuyla bitirmek yerine neden okumalısınız ki? Yoksa arkadaşlarınızla bir programınız mı vardı? Diğer menfaat ve zaaflarınızdan vazgeçmeden, okumanın tüm avantajlarından yararlanabilseydiniz ne olurdu?

kitap okumak
kitap okumak

Elbette okumak için vakit ayırabilirsiniz. Bunun için fiziki kitaplar kadar internet kaynakları dahi bulunuyor. Örneğin, Blinkist; dünyanın en iyi kurgusal olmayan kitaplarını 15 dakikalık okuma haline getiren bir öğrenme uygulamasıdır. Kahvaltı, öğle yemeğinde hisse senedi ticareti ve akşam yemeğinde kariyer sahiplerinin 7 alışkanlığı gibi ya da roket bilimi hakkında bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca Blinkist sesli kitap ile hareket halindeyken de öğrenebilirsiniz. Bu şekilde bir öğrenme makinesi olabilirsiniz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir