Antivirüslerin Bilgisayar İçin Önemi

Bilgisayar kullanıcılarının yaşayabilecekleri en büyük sorun bilgisayarın yazımlarına internet veya USB gibi taşımalı disklerden virüs buluşur. Bilgisayara bulaşan virüslerin yok edilmesi için antivirüs programı kullanılır. Ücretli ve ücretsiz olarak yüklenen antivirüs programı bilgisayarların koruma kalkanıdır.

anti virüs
anti virüs

Bilgisayarlar için kullanıma uygun birçok antivirüs programı vardır. Antivirüs bilgisayarların olmazsa olmazıdır. Bilgisayar teknolojisinde en sık kullanılan antivirüs programlarının başında Avast Free Antivirüs programı gelir. Ücretsiz yazılım olan program  Windows 10, 8.1, 8, 7 Vista sürümleri ile uyumludur. Avast Free Antivirus programı, virüslere karşı koruma sağladığı gibi evrağın güvenlik açıklarına karşı tarama yapmasını sağlar.

En Popüler Antivirüs Programları

Aynı zaman internet tarayıcısına giren zararlı yazılımları temizleme ve internet şifrelerinizi koruma özelliklerini sunar. Bir diğer antivirüs programı olan AVG Antivirüs Free ücretsiz olarak kullanılan antivirüs programı özellik olarak virüsleri, casus yazılımları ve diğer kötü amaçlı yazılımları engeller. Aynı zamanda protection özelliği ile sayesinde web, twitter ve facebook bağlantılarını tarar.

AVG
AVG

PC’deki performansı yükselten program tam zamanlı güvenlik güncelleştirmelerini yapar.  Bilgisayar teknolojisinde kullanılan bir diğer antivirüs programı olan Bitdefender Antivirus, ücretsiz antivirüs programı olup yazılımı ücretsizdir. Virüs tarama özelliğini yüzeysel ve detaylı olarak yapan program tarama durumunda arama motorlarında virüs tespiti yapmaktadır. Son dönemlerde en sık kullanılan antivirüs programlarından olan Comodo antivirus savunma teknolojisinde yer alan virüslerin çözümlenmesinde etkili programdır. Comodo Antivirus programı doğru zamanlı koruma sunduğu gibi virüslerin bilgisayara buluşmasını da önler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir