Kerastase Soleil Ne İşe Yarar?

Her mevsim şartları, saçlara bir şekilde zarar verebiliyor. Saçlar için en zararlı olan yaz mevsimi hem güneş ışınlarının olumsuz etkilerinin oldukça yüksek dozda olması hem de deniz, havuz gibi ortamlarda bulunan tuz ve çeşitli kimyasalların yıpratıcı etkilerine maruz kalmak saçların yıpranmasına sebep olur.

saçlara neden bakım yapılır
saçlara neden bakım yapılır

Kerastase Soleil saçların yaz mevsiminde doğal gücünü ve güzelliğini koruyabilmesi adına geliştirilen özel bir seridir. Soleil serisinin tüm ürünlerinde yer alan Pantenol yani pro-vitamin B5 saçın nemlendirilmesinde ve doğal ışıltısını kazanmasında etkilidir. Seramidler saçın güçlendirilmesine, gliserin saçın nemlendirilerek yumuşamasında, özel silikonlar ise saç yüzeyinde katman oluşturarak saçların canlı görünmesini ve korunmasını sağlamak adına seride yer alıyor.

Kerastase Soleil Serisinin Özellikleri Nelerdir?

Serinin tüm ürünlerinde yer alan temel bileşenler, deniz ve havuzun temel karakterleri olan tuz ve klorun saç tellerine tutunmasını engelleyerek saçı korur. UV filtresi, güneş ışınlarının zararlarını elemine eder. Saçın nemlendirilmesinde ve saç renginin korunmasında etkilidir.

Günlük bakım için ideal olan Kerastase Soleil Bain Apres Shampoo arındırma, Soleil Lait Richesse bakım kremi ise saçların yumuşatılmasında verimlidir.

Soleil Masque UV Defense Active saç maskesi zayıflamış saçlarda bile etkin bir koruma sağlar. Saçın deforme olmasına engel olur.

Soleil Micro Voile Protector bakım spreyi gündelik olarak kullanılan ve saçın güneşte zarar görmesine engel olan bir spreydir. Aynı zamanda elektriklenmeyi ve kabarmayı önler.

Kerastase Soleil Serisinin faydaları
Kerastase Soleil Serisinin faydaları

Aşırı hassas saçlarda yüksek koruma sağlayan Soleil Aqua Seal sprey krem, saçların parlaklaştırılması ve kabarmaması için idealdir.

Saç Bakım Ürünleri Tercihinde Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

Yüzmeyi ve gezmeyi çok seven kişilerce, her mevsim aynı saç bakım ürününü uygulamak saçların korunmasına yardımcı olmayabilir. Saçın ihtiyacının gözlenerek ya da tahmin edilerek belirlenmesi ve buna yönelik ürünlerin tercih edilmesi önemlidir.

Kerastase saç bakım ürünleri saçların sorunlarını mercek altına alarak, kullanıcılarını direkt çözüme ulaştırmayı amaçladığı için etkin sonuçlar alınmasını da mümkün kılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir