Diyet Listeniz Size Özel Olmalıdır

Diyet kelimesi genelde insanları irite eden bir kavramdır. Çünkü onlara göre diyetin kelime karşılığı kısıtlanma ve belki bir yerde de eziyet anlamına geliyor. Dolayısı ile kendinizi daha iyi hissedecekseniz buna diyet demek yerine sağlıklı beslenme de diyebilirsiniz. Çünkü her iki ifadenin de aslında amacı aynıdır. Size sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırmaktır.

diyet listesi
diyet listesi

Sizi En Çok Ne Motive Ediyorsa Onu Yapın

Bazı insanlar vücudunu çok iyi tanır ve iradesine de hâkim olabildiği sürece fazlalıklarından kendi imkânları ile kurtulabilir. Fakat herkesin durumu aynı olacak diye bir kural yok. Bazıları kendi kendilerini motive edebilirken bazıları motivasyonu bir diyetisyene giderek bulabilir. Böyle olunca kendini daha kolay kilo verebilecek gibi hissettiğinden doktorunun kendisine verdiği listeye de harfiyen uyar.

diyet
diyet

Öte yandan kilo vermek isteyen birçok kişinin yaptığı en büyük hatalardan biri de arkadaşının ideal kilosuna kavuştuğunu gördükten sonra onun listesi ile kendisinin de kilo vermeye çalışmasıdır. En büyük hatalardan biri budur. Unutmamak gerekir ki, herkesin diyet listesi kendisine özeldir ve bir başkasının uyguladığı programın sizde aynı sonucu vermemesi de gayet doğaldır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir