Baş Belası Migrene Karşı Alınabilecek Önlemler

Birçok kişide bulunan akıl almaz derecede yoğun bir baş ağrısı olan migren sorunu yaşayanların sosyal hayatı çoğu zaman mahvoluyor. Genç yaşlı demeden hemen her yaş grubunda görülebilen bu migren ağrısı hayatı oldukça zorlaştırıyor. Peki migrene ne iyi gelir ve migrene karşı doğal bir çözüm var mı? Eğer siz de bu gibi soru işaretleri taşıyor iseniz siz değerli okuyucular için yazdığımız bu makaledeki önerileri mutlaka dikkate almalısınız.

migren ağrısı
migren ağrısı

Migreni Tetikleyen Ürünler

Kendi kendinize alabileceğiniz ilk önlem migreni tetikleyen bazı gıdalardan mümkün olduğunca uzak durmaktır. Migreni tetikleyen bu ürünler neler diye sorarsanız başlıcaları çikolata, kakao, deniz ürünleri, çay, kahve,  mercimek, kuru fasülye, bakla, alkollü içecekler, soya ürünleri, sakatatlar, hazır et ve tavuk suyu ürünleri ve konservelerdir.

migren
migren

Bu gibi yiyecekler yanında hava değişimi veya hormanal değişimler de migrene sebebiyet verebilir. Siz de bu gibi migren tetikleyici durumlardan ve gıdalardan uzak durursanız migren ile olmadık anlarda mücadele etmek durumunda kalmamış olursunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir