Diriliş Dizisinin Senaryosu Çok Sağlam

Ülkemizde son dönemlerde gerek senaryo anlamında gerekse de çekim anlamında dizilerimiz çok iyi bir noktaya geldi. Öyle ki bazı diziler var ki yayımlandığı gün adeta ülkede hayat durma noktasına geliyor ve milyonlar yayımlanan ekrana kilitleniyorlar. Yayımlandığı günden beri senaryosu ve çekimleri ile ilgili dikkat çeken dizilerin en başında Diriliş dizisi geliyor.

diriliş
diriliş

Diriliş Dizisi ve Senaryo

Tarihsel bir konuya sahip dizi olan Diriliş Selçuklu Devletinden Osmanlı Devletine geçişi anlatan, bu uğurda mücadele eden Kayı Boyundan Süleyman Şah oğlu Ertuğrul’un mücadelesini anlatan tarihsel bir dizidir. Güçlü oyuncu kadrosu ile yayımlandığı günden itibaren dikkat çeken Diriliş dizinin ilk sezonunda Süleyman Şah ve oğullarının yurt bulma mücadelesini, kayı obası içerisinde dönen entrikaları, haçlı saldırılarını ve halep ordusu ile yaşanan mücadeleler anlatıldı.

diriliş ertuğrul
diriliş ertuğrul

Dizinin ikinci sezonunda ise tüm mücadelelerde alnının akı ile çıkmış Kayı Obası, Moğol istilası sonrası yurtsuz kalmış ve Dodurga Obasına sığınmıştı. Her iki obanın da Anadolu’yu ele geçirmek isteyen Moğollara karşı mücadelesini anlatan ve bu uğurda yapılan fedakârlıkların anlatıldığı bir dizi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir