Cilt Bakımında Yapılan Hatalar

Cilt bakımı düzenli olarak yapılması gereken ve uğraş gerektiren bir uygulamadır. Cilt bakımı yaparken farkında olmadan yaptığınız hatalar ise bakımınızdan etkin sonuçlar alamamanız ile sonuçlabilir.

Gün içerisinde peeling işlemini iki kere yapıyorsanız cildinizin doğal yapısını bozabilirsiniz. Peeling ölü hücrelerin atılmasını sağladığı için yararlı bir işlemdir. Fakat aşırı peeling uyguladığınız takdirde cildinize zarar vermiş olursunuz.

cilt
cilt

Makyaj Fırçalarını Temizleyin

Makyaj fırçalarınız bakteri barındıran eşyalarınız olabilir. Makyaj fırçalarınızı düzenli olarak temizlemezseniz biriken bakteriler doğrudan cildinize temas etmeye başlar. Tüm bakteriler hastalığa yol açabilecek şekilde gözeneklerinizde yaşamaya başlarlar.

Kirli fırçalarınızı mutlaka haftada 1 defa yıkayarak temizleyin. Makyaj fırçalarınızı temizlemek için yeterli vaktiniz yok ise çeşitli kozmetik markalarının ürettiği anti mikrobik özelliğe sahip makyaj fırçalarını kullanabilirsiniz.

maske
maske

Her gün yapmanız gereken cilt bakımı uygulamalarını aksatıyorsanız ya da bir gün yaptıktan sonra diğer gün ihmal ediyorsanız cilt bakımınızdan etkin sonuçları elde edemezsiniz. Gün içerisinde cilt bakımınızı belirli saatlere bölerek mutlaka aksatmadan her gün yapmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir