Dekolte Bakımı için Öneriler

Bayanlar için yüz ve göz çevresi bakımı ne kadar önemliyse dekolte bakımı da son derece önemli bir konudur. Çünkü özellikle yaş ilerledikçe meydana gelen çizgilerin yanında, bir süre sonra bu bölgede sarkmalar da görülmeye başlar. Eğer böyle olumsuz bir durumla karşılaşmak istemiyorsanız, dekolte bölgenizi özellikle güneşin zararlı ışınlarına karşı korumanız gerekir.

dekolte bölgesi
dekolte bölgesi

Tıpkı yüksek faktörlü güneş kremlerini yüz bölgenizde kullandığınız gibi, dekolte bölgenizde de ihmal etmeden ve düzenli bir şekilde kullanmalısınız. Ayrıca cildi besleyen ve genç kalmasına yardımcı olan C ve B vitaminleri de bu bölgelerin bakımı için faydalı olacaktır.

Dekolte Bölgesi için Egzersizler

Dekolte bölgesinde yoga hareketleri sayesinde bir toparlanma görmek mümkün olsa da, kısa bir süre sonra bu hareketler bırakıldığında olumsuz sonuçlar yaşanabiliyor. Yani eğer düzenli ve devamlı olarak yapacaksanız, yogayı tercih edebilirsiniz.

dekolte bölgesi için öneri
dekolte bölgesi için öneri

Dekolte bölgesini gençleştiren birtakım yoga hareketleri olduğu gibi, sizin günlük yaşamınızda alışkanlık haline getirebileceğiniz pratik bir çözüm de var. Bu bölgeye krem sürerken düzenli olarak aşağıdan yukarıya doğru bir masaj, ölçülü bir itme hareketi yaparsanız, bir süre sonra toparlanma olduğunu görürsünüz. Tabii ki bu hareketi düzenli yaparsanız, etkisi de uzun vadeli olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir