İltihaplı Diş Ağrısını Hafifletmenin Yolları

Günümüzün en büyük problemlerinden biride diş ağrısıdır. Hele ki bu diş ağrısı iltihaplanmış ise acıyı çeken için tarifsiz bir acıdır. Gerçekten de bu tür ağrılar dayanılmayacak dozda olabiliyor. Peki bu nasıl önlenebilir? Nasıl hafifletilebilir? İllaki doktora gitmeye gerek yoktur. Yani başlarda tabii ki. Durum devam ederse gidin. Ama ilk olarak doğal yöntemlere başvurun.

ağız gargaraları
ağız gargaraları

Gargara Yapın

İlk olarak verilen öneri tuzlu su gargarasıdır. Tuzlu suyun diş ağrısına sağladığı yarar oldukça fazladır. Bir bardak ılık suya bir kaşık tuzu ilave edip karıştırın. Tuz kaybolduğunda gargara yapın. Ağrı her başladığında bu işlemi uygulayın. Ağız gargaraları bölgeyi dezenfekte ederek ağrıyı yumuşatır.

iltihaplı diş ağrısına gargara yapın
iltihaplı diş ağrısına gargara yapın

Eğer bir yerlerden çağ ağacı bulabilirseniz onunda yararı büyüktür. Bir bardak ılık suya 2 kaşık çay ağacı ekleyin ve gargara yapın. Bulamazsanız karanfili deneyin. Karanfili dişinizin üstüne koyun ve ara ara bastırın. Yararını göreceksiniz. Böyle böyle hafifleyecektir. Eğer hafiflemezse doktora gidin. Sakın ama sakın bu durumu hafife almayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir