Daha Zengin ve İddialı Görünüme Sahip Salonlar Yaratmanın İpuçları

Daha zengin, gösterişli ve hatta iddialı bir görünüme sahip salonlar yaratmak istiyorsanız bunun en başta riskli bir iş olduğunu asla unutmamalısınız. Yapacağınız dekorasyon stilinde dozu biraz olsun kaçırırsanız salonunuz rüküş bir görünüme sahip olabilir. Bu duruma yol açmamak için her bir parçayı ayrı ayrı seçmeli ve salonunuzu daha zengin gösterebilmek için düşünerek hareket etmelisiniz.

lüks salon dekoru
lüks salon dekoru

Hayal Kurun

Salonunuzda kullanmak istediğiniz tüm ürünleri önceden belirleyin. Dergilerden ya da internet sitelerinden resimler keserek bilgisayarınızdan çıktı alabilirsiniz. Her bir parçayı ayrı ayrı belirledikten sonra ise hayal ettiğiniz odanın ne şekilde konumlandırılacağını düşünün. Aksesuarlar, yemek masaları, oturma takımları ve daha pek çok farklı parçayı tek tek ele alın. Hayal kurduğunuz zaman sizi mutlu eden bir görünüm gözünüzde canlanıyor ise detayları bir kenara not alın.

Beğendiğiniz ürünleri satın almadan önce görsel ile gerçek ürün arasında mutlaka bir karşılaştırma yapın. Aynı ürün ile ilgili hayal kurduğunuzdan emin olun. Çünkü görsellerde ürünler daha canlı ve abartılı bir şekilde görünüyor olabilir.

salon dekoru
salon dekoru

Ürün satın alımından sonra ise hayalinizi gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz. Mobilya ve aksesuar yerleşimini belirli bir sıraya göre izleyin. Önce fazla yer kaplayan mobilya ve aksesuarları daha sonra ise ufak tefek daha az yer kaplayan mobilya ve aksesuarları sırayla yerleştirmeye özen gösterin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir