Bebek Evde Nasıl Giydirilmeli?

Hassas ciltlere sahip olan bebekleri giydirirken onları herhangi bir şekilde rahatsız etmeyecek ve gelişimlerini engellemeyecek olan kıyafetleri seçmelisiniz.

bebek giyimi
bebek giyimi

Bebek vücudunu tamamen saran sıkı ve dar kesimli tulumlar ile taytlar yerine bol kesimli, lastiği aşırı sıkmayan ve yüzde yüz pamuktan üretilmiş olan havadar kıyafetler tercih etmelisiniz. Tek parçalı takımlar yerine alt ve üst kısımları ayrı olan kıyafetler giydirmeniz ise bebeğinizin daha rahat etmesi için önemlidir.

bebek kıyafeti
bebek kıyafeti

Bebeklere Polyester Kıyafet Giydirilir mi?

Polyester malzemeden üretilmiş olan kıyafetlerden ise kesinlikle uzak durmalısınız. Işıltılı ve canlı renklere sahip olan kumaşların tonları polyester ile daha iyi aktarılır ancak polyester ve ışıltılı renklere sahip bir kıyafet satın alıyorsanız mutlaka ham maddesini iyice araştırmalısınız.

Yalnızca kıyafetin rengine bakarak alışveriş yapmanız son derece yanlış bir davranıştır. Uygun renklerde ve tasarımlarda yüzde yüz pamuk malzemelerden üretilmiş olan bebek kıyafetlerini günümüzde pek çok farklı mağazada uygun fiyat etiketleriyle bulabilirsiniz.

kız bebek
kız bebek

Son olarak bebeğinizin yaş grubuna hitap eden kıyafetler seçmelisiniz. Emekleme çağında olan bir bebek ile yürümeye başlamış olan bir bebeğe aynı kıyafetleri giydirmemelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir