Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Günümüz modern tıp teknolojisi insanların yaşamlarında sağlık sorunlarına olduğu kadar estetik yönünden de yeni nesil fırsatlardan yararlanabilmelerine yardımcı oluyor. Son yıllarda büyük bir hız ile gelişmekte olan teknoloji ile birlikte artık estetik uygulamaları yoğun olarak gerçekleştiriliyor. Son yıllarda estetik operasyonlarında yaşanan hızlı gelişmeler ve aynı zamanda da elde edilmekte olan başarılı sonuçlar dolayısı ile son derece yoğun bir şekilde dünyaca ünlü isimler tarafından da tercih ediliyor.

 

Burun Estetiği
Burun Estetiği

Burun Estetiği Neden Yapılır?

Kişinin vücudunun farklı noktalarına estetik operasyonları uygulanabiliyor olması nedeni ile vücutta beğenilmeyen veya kusurlu olan bölgelere yönelik olarak estetik operasyonları gerçekleştiriliyor. Günümüzde artık estetik operasyonlarında yaşanan gelişmeler ile birlikte burun estetiği uygulamaları da çok daha başarılı sonuçlar vermeye başladı. Burun estetik ameliyatlarında doğal görünümün en önemli unsurlarının başında geliyor. Günümüzde bu neden dolayısı ile oldukça yoğun ve sık bir şekilde özel olarak tasarlanan tasarımların uygulanması gerekiyor.

Burun Estetiği
Burun Estetiği

 

Burun estetiği operasyonlarının kişiye özel olarak gerçekleştirilmesinde özel bilgisayarlı tasarımlar gerçekleştiriliyor. Başarılı bir burun estetiğinin sonrasında hem burun güzel ve estetik bir görünüme sahip olması hem de ameliyat yapıldığının başka kişiler tarafından anlaşılmaması gerekiyor. Burunun yüz bölgesinin estetiğini belirleyen en önemli unsur olması estetik operasyonlarında en önemli bölgelerden birisini oluşturuyor. Estetik cerrahi alanı içerisinde gerçekleştirilmekte olan en özel ameliyat grubu olarak öne çıkmakta olduğundan burun estetik operasyonları, tıp dilinde rinoplasti olarak isimlendiriliyor.

Burun Estetiği Operasyonları Nelerdir?

Günümüz modern çağında yoğun olarak uygulanmakta olan burun estetiği operasyonları kişinin buruna yeniden şekil verilmesi amacı ile gerçekleştiriliyor. Burun ucunun kaldırılması, burun ucunun inceltilmesi ve sivriltilmesi ya da tam tersi olarak kalınlaştırmak işlemleri gerçekleştirilmesi gibi burunun sağa veya sola eğriliklerinin düzeltilmesi gerçekleştirilebiliyor. Bunun dışında burun sırtı çökmesinde dolgulaştırma, kambur ise fazlalıklarının alınması ve küçük burun deliklerinin büyütülmesi veya tam tersi olan büyük burun deliklerinin küçültülmesi ve aynı zamanda da asimetri düzeltimi gerçekleştiriliyor. Burun estetiğinde uygulamaların gerçekleştirilebilmesi için gelişim çağının sona ermesi ile burun şeklinin son halini almasının ardından rahatlıkla uygulanabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir