Dentaladres ile Diş Eti Kan Durdurucu Ürünleri

Diş eti kanaması, diş çürükleri ya da ağız hastalıkları sonucunda oluşur. Kan durdurucu ile diş etlerinde oluşan kanamalar durur ve bakımını daha etkili şekilde yaparsınız. Sağlıklı bir diş etinin görünümü soluk pembe renkte olur. Kırmızılık ya da şişlik gibi enfeksiyon durumları görülmez. Fırçalama ya da ip kullanım esnasında da kanama gibi durumlar ortaya çıkmaz.

Diş Eti Kanama Durdurucuları Hangi Hastalıklarda Kullanılır?

Gingivitis, diş eti hastalıklarının başlangıcını gösterir. Diş etleri, fırçalanma sırasında kanamaya başlar. Kanama durdurucu maddeleri bu aşamadan itibaren kullanabilirsiniz. Diş etleri hassas olmaya başladıkça kanamalar görülür. Tedavi edilmezse periodontitis durumuna ilerler. İlerleme durumunda diş etlerinde ve kemiklerde de sorunlar ortaya çıkar. Diş etlerinde hasar olur ve bakteri üremeye başlar. Diş sorunları ve çürükleri görülmeye başlanır. Tedavi edilmediği durumlarda da diş kayıpları yaşanır.

Kanama Durdurucuların Kullanılması Gereken Durumlar

Diş eti kanamaları bazı durumlarda herhangi bir bulgu vermez. Düzenli aralıklarla diş hekimine giden hastalarda ortaya çıkar. Diş etinizde kızarıklık, şişme durumu gördüğünüz zaman önlem almalı ve diş doktorunuza gitmelisiniz. Bakteri plakları, kanamanın nedenleri arasında yer alır. Yetersiz diş bakımı ile bakteri artar ve kanamalar ile birlikte diş çürükleri yaşanır. Sigara içen kişilerde özellikle diş eti kanamasına sık rastlanır.

Diş Eti Kanamalarına Neden Olan Faktörler Nelerdir?

Genetik faktörler söz konusu olduğu zaman diş etlerinde rahatsızlıklar artar. Sigara içimi de aynı şekilde diş etlerine zarar verir. Hormonal değişiklik nedeniyle diş etleri daha hassas olur ve kanamalar görülür. Stres birçok hastalığın nedeni. Stresli olan kişilerde daha sık diş eti hastalıklarına rastlanıyor. Yanlış kullanılan ilaçlar özellikle ağız sağlığını yakından etkiler. Dişleri sıkmak ve gıcırdatmak, diş etlerinin zayıflamasına neden olur.

Dentaladres ile diş eti kanamalarınız sona erecek. http://www.dentaladres.com/Kanama-Durdurucu,LA_226-2.html kanamayı durdurduğu gibi raf ömrü uzun olan kaliteli ürünlerle diş sağlığınızı da koruyacaksınız. Diş bakımı ve tedavisinde kullanılan ürünlerin kaliteli olması dişlerinizin sağlıklı görünmesini sağlar. Ürünleri online sipariş yolu ile vererek daha hızlı ulaşır ve kısa sürede diş eti bakım tedavinize başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir