Bronzluğu Korumanın Yolları

Sıcak ve güneşli günlerin bol olduğu yaz ayları bedenine düşkün birçok kişi için büyük fırsatları barındırıyor. Tenini güzelleştirmek ve bronz kalmak isteyenler güneşin ve sıcakların tadını yaz boyunca çıkardı. Ancak havaların serinlemesi ve sonbahar mevsimlerinin başlaması ile birlikte yazın getirdiği bronzluk ise yavaş yavaş kaybolmaya başladı.

bronzluk
bronzluk

Sonbaharda teninizin sahip olduğu bronz rengi korumak istiyorsanız takip etmeniz gereken belli başlı şeyler var elbette. Öncelikli olarak bol su tüketin. Cilde iyi gelecek olan su ten renginin açılmasına da engel olacaktır. Aynı zamanda nem kaybını engelleyecek ve cildin soyulması da bu sayede gecikecektir. Bunun için nemlendirici kremleri de kullanabilirsiniz. Cildin kurumasını önlemek için mümkün olduğu kara soğuk ve ılık duş almaya özen gösterin.

bronzlaştırıcı kremler
bronzlaştırıcı kremler

Bronz Etkili Kremleri Kullanın

Cildinizin sahip olduğu bronz ten rengini korumak istiyorsanız değişen havalarda kalıcı olacak bronz etkili kremleri kullanın. Kayısı, havuç ve kırmızıbiber gibi yiyeceklerde cildinizin bronz kalmasına yardımcı olacaktır. Ufak ayrıntıları takip ederek cilt renginizi korumak oldukça kolay.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir