Bizim Hikaye Dizisi

“Nedense” yıllardır orijinal senaryo bulmakta zorlanan senaristler Kore ve roman uyarlamaları yanında Amerika Birleşik Devletlerinden de dönem dönem uyarlama yaparak diziler kaleme alıyor. Tatlı Küçük Yalancılar, Suskunlar bu noktada verilebilecek örnekler arasında.

bizim hikaye
bizim hikaye

Son olarak ise 14 Eylül tarihinde FOX TV’de orijinal adı ‘Shameless” olan ABD yapımı dizinin Bizim Hikaye isimli eser yayınlanmaya başladı. Başrollerinde son yılların başarılı oyuncusu Hazal Kaya ve genç kızların gözdesi Burak Deniz var ama bu 2 genç oyuncuya Reha Özcan ve Nesrin Cevadzade gibi 2 usta oyuncu da eşlik ediyor. Yani kadro oldukça sağlam ve oyunculuklar harika. Bu da dizinin en büyük avantajı.

Şansı Var mı?

Lakin dizinin şöyle bir handikapı var. Orijinalini izleyenlerin çok iyi bildiği üzere dizide bizce marjinal olarak kabul edilebilecek karakterler var.  ABD için üst sınırlarda gezinen bu karakterler Türk toplumunun örf ve adetlerine uymadığı için doğal olarak diziye yansıtılmış görülmüyor.

bizim hikaye dizisi
bizim hikaye dizisi

Böyle olunca da dizi bu haliyle en azından ilk bölüm izlendiğinde klasik zengin oğlan, fakir kız aşkı klişesine dönüşebilir mi endişesi yaratıyor ki bu endişe de son derece normal. Dizinin kaderini biraz da yeni sezonda karşısına çıkacak diziler ve izlenme oranları belirleyecek gibi. Örneğin Star TV’nin 21 Eylül’de karşısına aynı yayın kuşağındaki Siyah İnci ciddi bir rakip olabilir. Perşembe geceli en çok dizi izlenen gün olduğundan aradan sıyrılması için mutlaka bir fark yaratması gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir