Çocukları Mutlu Eden Sözler

Çocuklar ailenin en önemli varlığıdır. Bu nedenle çocukları yetiştirmede çok özentili davranmak gerekir. Öncelikli olarak çocuklarla konuşmak ve onları teşvik etmek gerekir.

mutlu çocuk
mutlu çocuk

Aile içinde çocuk yetiştirirken ve teşvik ederken kullanılması gereken sözler içinde lütfen, teşekkür ederim, ne güzel gülüyorsun, kardeşinle ne güzel oynuyorsun, birlikte bir şey yapmak çok hoşuma gidiyor en sık ifade edilen kelimelerdir. Çocukları yapacakları uğraşlarda yalnız bırakmamak, onları teşvik etmek kullanmanız gereken en temel sözler ise doğru yoldasın, eminim başarırsın, bu şekilde çalışmandan gurur duyuyorum, aferin kendinle gurur duymalısın, yaptıkların içinde en güzel bu gibi önemli cümleler sarf edilmelidir.

Çocukların Okuması İçin Teşvik Edici Sözler

Çocukların okumasını teşvik etmek veya okurken onlara destek olmak için söylenen sözler ise bu benim en sevdiğim kitap, hayal gücün ne kadar güçlü, sana bir hikaye okumayı çok isterdim, çok kibar bir hareket ve çok güzel bir fikir en sık söylenmesi gereken temel sözlerdir. Çocukların kişisel gelişimlerinde önemli olan bu sözler çocukların geleceklerinde de önemli bir yer elde etmesini sağlar.

mutluluk
mutluluk

Çocukları oyun oynarken teşvik etmek için söylenmesi gereken diğer sözler ise birlikte güzel oynuyorsun, sen bu oyunda ustasın galiba, bunu iyi kavradın sen gibi kelimeler çocukların oyun oynamalarına teşvik etmekte kullanılan sözlerdir. Uzmanlarda yaptıkları açıklamada bu sözlerin çocuklar üzerinde teşvik edici etkisi olduğunu ifade eder.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir