Bebeklere Yemek Nasıl Sevdirilir?

Süt tüketiminden sonra ek gıdalar ile tanışan bebeklere 1 yaşına kadar vereceğiniz sebze meyveleri ezerek sunarsanız bebeğinizin bu tür gıdaları sevmesini sağlayabilirsiniz. Bebeğin beslenme alışkanlıklarını sağlayabilmek için belirli zaman dilimlerinde yemek yedirirseniz bunu sağlayabilirsiniz. Düzenli beslenen bebekler huzursuz olmayacağı için aynı saatlerde yemek yemeye de alışacaktır.

çocuklara eğlenceli tabak
çocuklara eğlenceli tabak

Kendi başına yemek yiyebilecek yaşa gelen çocuklarınıza ise yemeklerinizi görsel açıdan zenginleştirerek sunabilirsiniz. Yaptığınız yemekleri çocuğunuzun yiyeceği şekilde hazırlarsanız yemek yemekten daha büyük keyif almaya başlayacaktır.

Sunumu Keyifli Hale Getirin

Örneğin eti sert bir şekilde çocuğunuza verirseniz onu yemek hoşuna gitmeyebilir. Bu sebeple eti ona sevdirebilmek için daha yumuşak bir şekilde pişirmeli ve patates ile makarna gibi yemekler ile birlikte ona sunmalısınız. Sebze yemeklerini çocuğunuza sevdirebilmek için ise ona sebze çorbaları hazırlayabilirsiniz.

yemek tabağı
yemek tabağı

Yaratıcı fikirleriniz ile yemek yemeyi bir keyif haline getirirseniz bebeklerinizin yemek yerken daha fazla keyif almasını sağlayabilirsiniz. Meyve yemeyi sevmeyen çocuklarınız için meyveleri farklı şekillerde keserek ve yoğurt ile birlikte sunarak yedirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir