Bebek Odası Nasıl Hazırlanır

Bebek sahipleri çiftlerin ona ilk odasını hazırlarken dikkat etmesi gereken bazı ölçütler vardır. Hayatata ki en hassas varlıklardan olan bebekler için nasıl bir oda hazırlamalıyız?

 Bebek Odası İçin Olmazsa Olmazlar

İlk olarak bebeğinizin beşiği için seçeceğiniz yatak ne çok sert ne çok yumuşak olmalıdır. Ve kullanılmış yatak tercih etmemekte yarar var. Ayrıca yatağın hijyeni açısından yıkanabilir bir yatak koruyucu kullanabilirsiniz. Pratiklik ve kullanışlılık açısından lastikli çarşaf kullanmak akıllıca seçim olacaktır. Tabi ki yapı olarak nevresimlerde % 100 pamuk seçmelisiniz.

Bebek Odası Dekorasyonu
Bebek Odası Dekorasyonu

Bebek odası seçiminde konumu güneş gören bir yerde olmalıdır. 12-13 metre karelik ve en az bir penceresi olan oda olmalıdır. Bebek odası mobilyaları ağaçtan yapılmış olmalıdır ve sivri çıkıntıları olmamalıdır. Renk seçiminde mavi ya da yeşil sakinleştirici etkiye sahip olduğu biliniyor. Mobilyalarda açık renkler tercih ederseniz oda daha ferah ve geniş görünür. Korkulular yüksek (en az 60cm) olmalıdır.

Yatak karyolaya tam oturmalı ve bebeğin elini, kolunu sıkıştırabileceği boşluklar olmamasına dikkat edilmelidir. Bebeğinizin sağlığı için saydığımız bu hususlara özellikle dikkat etmeli ve uymalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir