Bebek Odası Hazırlarken Önem Verilmesi Gereken Noktalar

Bebek sahibi olacakları büyük bir telaş alır. Bebekler için sağlıklı ve ferah bir ortam hazırlamak önemli ve zevkli bir uğraştır. Bebekler günün büyük kısmını uyuyarak geçirdikleri için bebek odasının sakin, temiz ve huzurlu olması gerekir. Dekorasyon yaparken seçeceğiniz mobilyaların bebek sağlığına uygun olmasına dikkat etmeniz gerekir.

bebek odası
bebek odası

Bebek Odası Hazırlarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bebeğinizin büyüyeceğini de hesaplayarak genişleyebilen çok fonksiyonel karyola seçmeniz akıllı bir tercih olacaktır. Bebekle birlikte anne de bebeğin odasında zaman geçireceği için alt değiştirme masası ve emzirme koltuğunu odada yer açmalısınız. Bebek yatağının başucuna küçük çekmece koyabilir ve bebek için gerekli eşyaları oraya koyabilirsiniz.

Bebeğinizin odasını dekore ederken yerleştireceğiniz oyuncaklarda çok titiz davranın. Sağlıklı malzemelerden üretilmiş olmasına dikkat edin. Plastik ve metal yerine ahşap ya da bez oyuncaklar tercih edin. Duvara küçük raflar veya nişler koyarak çocuğunuzun oyuncaklarını oraya dizebilirsiniz.

kız bebek odası
kız bebek odası

Bebek odasına belirli bir düzen getirirseniz sizler de yorulmazsınız. Bebek oyuncaklarını renkli sepetlerde muhafaza edebilir ve ortamın daha toplu görünmesini sağlayabilirsiniz. Gardırobu ise kullanışlı ve çok gözlü olanlardan seçerseniz iç kısmına rahatça bebek eşyalarını dizebilirsiniz. Bebek odası küçükse renkli hurçlardan yararlanarak bebeğin eşyalarını ayrı ayrı koyabilir ve gerektiğinde istediğiniz eşyayı hemen bulabilirsiniz. Küçük bebek odanız varsa kapı arkasına da askılık takarak bebeğin eşyalarını asabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir