AloeVera Bitkisinin 7 Kullanım Alanı

Aloe Vera adını sıkça duyuyoruz ve bugün pek çok yerde karşımıza çıkıyor zira o mucizevi bir bitki, doğru bir biçimde kullanıldığı zaman da etkili sonuçlar veriyor. Biz bu yazıda bu çok özel bitkinin bilinen, bilinmeyen kullanım alanlarını sıralamaya çalıştık.

aloe vera
aloe vera

Kuşkusuz kullanım alanları bunlarla sınırlı değil, bunlar özellikle ilginizi çekecek ve en çok kullanıldıkları yerler.

  • Ağız Sağlığı İçin: Hemen herkes hayatında en azından bir defa ağız sağlığı sorunu yaşamıştır ki, sağlıklı bir ağız yapısı oldukça önemlidir. Diş çürükleri yaşamamak ve diş eti problemleri ile etkin bir biçimde savaşmak bu bitkiyi kullanabilir ya da aloevera özlü diş macunlarını kullanabilirsiniz.
  • Saçların Uzaması İçin: Bazı insanların saçları çok kolay uzamaz. Eğer böyle bir sorun yaşıyor ve saçlarınızın hızla uzamasını istiyor iseniz o zaman mutlaka bu bitkinin jel formunda satılan formunu saç derinize masaj yaparak yedirin ve 30 dakika beklettikten sonra bol ılık su ile durulayın. Haftada bir yapmanız yeterli.
  • Tıraş Jeli: Kimyasal içeren ürünler kullanmadan aloevera yaprağının içinden çıkan jel vari sıvı ile rahatça tıraş olabilirsiniz.
aloe vera faydaları
aloe vera faydaları
  • Nemlendirici: Nektarlardan alacağınız yağı cilt tipiniz ne olursa olsun, mükemmel bir nemlendirme sağlayacaktır.
  • Yanıklar: İçeriğinde yer alan bileşenler sayesinde tüm yanık türlerinde oldukça etkindir. Cilt kesiklerine de iyi geldiği bilinmektedir.
  • Saç Kremi: Piyasada satılan aloevera özlü saç kremleri saçların yumuşamasını ve korunmasını sağlar. Elektriklenmeyi önler.
  • Makyaj Çıkartıcı:Aloevera jeli bu iş için idealdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir