Bebek Kıyafeti Seçimi

Bireylerin psikolojik ve fizyolojik ihtiyaçlarının başında gıdadan sonra giyim gelir. Kıyafet seçimi her yaşta farklı bir şekilde yapılır. Bebek kıyafeti seçimi de, bebeğin cildine uygun olacak şekilde yapılmalıdır.  Ayrıca bebeklerin rahatları düşünülerek de kıyafet seçimi yapılmalıdır.

bebek kıyafet
bebek kıyafet

Eski zamanlarda kundaklama yöntemi ve yanlış bebek kıyafeti seçimi yüzünden birçok bebeğin gelişimi olumsuz etkilenirdir. Günümüzde bebek kıyafetleri alanında birçok çeşit bulunuyor ve artık yanlış uygulamalar terk edilmiş durumda.

bebek kıyafeti
bebek kıyafeti

Bebek kıyafeti konusunda yapılan yanlış uygulamalardan bir tanesi de fazla kıyafet alınmasıdır. Anneler ve babalar bu duruma özendikleri için fazlaca giysi satın alırlar ve bebek gelişimi hızlı olduğundan dolayı, kıyafetlerin birçoğu atıl durumda kalır.

Bebek Kıyafetleri Nasıl Olmalı?

Yeni doğan bebeklerde kıyafet seçimi başında bebek tulumu gelir. bebek tulumlarının yanı sıra; pijama takımları, çorap, şapka, çıtçıtlı bodyler gibi kıyafetler de bebekler için kullanılan kıyafetler arasındadır.

bebek tulumu
bebek tulumu

Sayılan bu kıyafetlerin; rahat olması, çoğunlukla pamuklu ürün satın alınması gibi özelliklere sahip olması gerekir. Satın alınan kıyafetlerin; cildin rahat nefes almasını sağlaması ve bebeklerin üzerleri değiştirilirken kafalarından rahat geçecek şekilde olması gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir