Bebek Eşyaları Hakkında

Bebeklerin belli bir yaşa kadar ihtiyaçları olan ve sıklıkla kullandıkları eşyaları vardır. Bu eşyaların bazıları yemek yemesi için, bazıları oyun oynaması için, bazıları da temel ihtiyaçlardan olan uykuları için gereklidir.

Bebek eşyalarından mama sandalyeleri, bebeklerin 6 – 8 ay oldukları dönemde kullanılırlar. Yani katı gıda ile beslenmeye başladıkları yaşlarda bebekler için kullanılır.

bebek
bebek

Mama sandalyelerinin çabuk devrilmemesi gerekir. Sağlamlık, mama sandalyelerinde dikkat edilecek bir başka konulardandır.

Temizlenmesi kolay olmalı, mama sandalyesinde bulunan tepsi aparatını, bebek kendisi hareket ettirmemelidir. Emniyet kemeri bulunmalıdır ve mama sandalyesinin elektrik içeren eşyalardan uzak tutulması gerekir.

bebek eşyaları
bebek eşyaları

Diğer Bebek Eşyaları

Alt değiştirme masaları da bir başka bebek eşyalarındandır. Alt değiştirme masaları da özenle seçilmesi gereken eşyalardandır. Kenarlarında yükselti ya da emniyet kemerinin bulunması şarttır. Parmakların gireceği deliklerin bulunması da, alt değiştirme masalarında aranacak özelliklerdendir. Cam kenarlarından ya da priz ve fişlerden uzakta bir yere yerleştirilmelidir.

Alt değiştirme masaları, ahşaptan olmalıdır. Plastikten ya da metalden imal edilen alt değiştirme masaları tercih edilmemelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir