Bir Ayakkabıdan İstenecekler

Akılsız başımızın cezalarını çeken ayaklarımız… Dostlarımız başa bakınca düşmanların bakışlarına maruz kalan ayaklarımız…Yorganımıza göre uzatmamız gereken ayaklarımız… Gündelik koşuşturmalarımız içinde yorgun düşen ayaklarımızın istediği çok bir şey yok aslında. Arada şöyle yukarı kaldırıp dinlendirmek yetiyor onlara. Gerçekte onların istediği  içinde rahat edecekleri ayakkabılar.

ayakkabılar
ayakkabılar

Ayakkabının Önemi

İnsan bir ayakkabıdan neler bekleyebilir? Alışveriş reklamlarında anlatılan bütün o mükemmel özellikler gerçekten ayakkabılarda var mıdır? Dolabınızda duran ayakkabılarınız içinde gönül bağı kurduklarınıza bir bakın. Onların tek özelliği vardır. Renkleri, topukları, markası filan değildir. Sadece rahatlıklarından ötürü onlardan vazgeçemezsiniz. İşte sorunun yanıtı budur. İnsan bir ayakkabıdan önce rahat olmasını bekliyor.

erkek ayakkabı
erkek ayakkabı

Sanki böyle pamukların üstünde yürür gibi, varlığı ile yokluğu bir olsun gibi bir rahatlık bekliyor. Sonrasında rahat giyilip çıkarılsın istiyor. Özellikle ilerleyen yaşlarda ayakkabı giymek insana zor gelmeye başlıyor. Bağcıklı ayakkabılar bu konuda bayağı sıkıntı yaratıyorlar. Bütün rahat ettirici spor ayakkabıları da bağcıklı model olarak üretilince zorluklar başlıyor. Sonrasında insan ayakkabısının her yere uyabilmesini istiyor.

yazlık ayakkabı
yazlık ayakkabı

İşe git, sorun olmasın, alışverişe çık, sorun olmasın, şöyle bir yürü, sorun olmasın, arkadaşlarınla bir yerlere git, sorun olmasın, yeğeninin düğününe git, sorun olmasın tipi ayakkabı istiyor insan. Böyle bir ayakkabınız varsa sakın ola yenisini falan almaya kalkmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir