Badem Yağı Saça Nasıl Sürülmelidir?

Saçın güçlenmesi, uzaması ve parlaması açısından sıklıkla tercih edilen badem yağı doğru bir şekilde uygulandığında başarılı sonuçlar vermektedir. Saçın bakımında kullanılan yağlar genellikle acı ve tatlı olmak üzere ikiye ayrılır. Tatlı olan badem yağı saç köklerini besler ve hızlı bir uzama sağlar. Bu nedenle daha çok tercih edilir.

badem yağı
badem yağı

Badem yağını saça uygulamak için duştan önce maskeleme yapılabilir. Bu en sık tercih edilen yöntemlerden birisidir. Aktarlardan alabileceğiniz tatlı badem yağından 3 çorba kaşığı saça sürülerek yarım saat kadar bekletilir. Eğer bu bekleme süresinde saç streç bir film ile sarılırsa köklere erişmesi daha kolay olacaktır. Bu süreçten sonra saçlar ılık suyla yıkanacak ve şampuanla temizlenecektir.

Streç Film İle 1 Saat Kadar Bekletin

Saçı badem yağından iyice arındırmak ve temizlemek için birkaç kez şampuanla yıkamak gerekebilir. Bu yıkamalar ise yağın etkisini azaltmaz. Streç film yardımı ile 1 saat kadar yağda bekletilen saçların kökleri iyice beslenmiş olacaktır.

saç bakımı
saç bakımı

Eğer badem yağı saçın uçlarına az miktarlarda uygulanırsa şampuanla yıkama ya da durulama gibi işlemlere gerek kalmaz. Bunu yapmak için ıslak veya nemli saçın uç kısımlarına az miktarda uygulama yapılabilir. Sonrasında kurumaya bırakılır. Bu saç uçlarındaki kırıkları onaran bir yöntemdir. Bu sayede daha fazla kırık oluşumu da engellenmiş olur. İçerisindeki Omega-6 yağ asitleri, E vitamini ve magnezyum sayesinde hem saçlar onarılmış olur hem de koparak dökülmeler son bulur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir