Baby Shower Nedir? 

Yurtdışında sıklıkla yapılan ve son dönemlerde ülkemizde de anne adayları ya da onların yakınları tarafından gerçekleştirilmeye başlanan baby shower ile beraber artık anne adaylarının yakın arkadaşları onları doğum öncesinde rahatlatıyor ve keyifli bir şekilde zaman geçirmelerine imkan tanıyor. Üstelik artık isteyen her anne adayı, kendi isteklerine uygun tarzdaki bir baby shower ile doğum öncesini hiç olmadığı kadar eğlenceli anılar ile geçirmiş oluyor.

baby shower partisi
baby shower partisi

Baby Shower Nasıl Yapılır?

Baby shower organizasyonu annenin yakınları ya da kendisi organize edebilir. Ancak genel olarak anne adayının en yakınları bu iş için kollarını sıvarlar. İlk aşamada bu organizasyona kimlerin geleceğine karar verilmeli ve onlar ile iletişime geçilmelidir. Böylece herkesin uygun olduğu bir zaman dilimi belirlenmiş olacaktır.

Daha sonrasında ise sıra organizasyonun nerede yapılacağına karar verilmesine geliyor. İsteyenler bunu evlerinde yapabileceği gibi isteyenler kafelerde ya da farklı alanlarda baby shower hazırlarlar. Mekanın belirlenmesinden sonra ise artık sıra dekorasyona geliyor. Hazırlanacak olan baby shower için mümkün olduğu kadar soft tonlarda bir süsleme yapılmalıdır.

baby shower
baby shower

Bebeğin cinsiyetine göre renklerde değişimler kendini gösterebilecektir. Pasta, cupcake, kurabiye gibi yiyeceklerin sunulacağı partide hediyeler için ise iki farklı yoldan seçim yapılabilir. Bunların başında gelecek olan misafirlerin bebek ve anne için kendi istedikleri hediyeleri almasıdır. Diğeri ise bir liste hazırlanarak gelecek misafirlerin bu listeden hediye seçimi yapmasıdır. Böylece artık tek şey, baby shower için belirlenmiş olan zamanın gelmesi olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir