Aldatma Eğilimi Nasıl Azaltılabilir?

Günümüzde sadakatin modası ne yazık ki geçmeye başladı. Eskiden konu aldatma olduğunda insanların akıllarına yalnızca erkekler geliyordu. Şimdilerde ise gerek kadınlar gerekse erkekler sevdikleri kişileri evli ya da sevgili olmaları fark etmiyor; birbirinden değişik sebeplerden ötürü karşılarındaki kişileri aldatma eğilimine geçiyorlar.

aldatma
aldatma

Monoton İlişkilerde Yaşanan Aldatma Sorunu

İnsanların büyük bir kısmının karşılarındaki kişileri aldatmasındaki en büyük etkenlerin başında; yaşadıkları ilişkinin monoton bir hale gelmesi geliyor. Böyle olunca da ne kadar istemiş olurlarsa olsunlar fark etmez, ilişkiyi sadık bir şekilde sürdüremiyorlar. Bu tarz bir durum ile karşılaşmak istemeyenlerin yapması gereken şey ise ilişkilerinin monotonluğunu ortadan kaldırmak olmalıdır.

Her ilişkinin işleyişi kendine özeldir. Dolayısıyla çok yakın olan kişiler haricinde herkese ilişkiyi anlatmak, onlara ilişki ile alakalı sırları vermek çiftlerin arasındaki iletişimin çok kötü bir hale gelmesine neden olacaktır. Bunun yerine ilişki ile alakalı detaylar konusunda dikkatli olunması gerekmektedir.

aldatılmak
aldatılmak

İnsanların büyük bir kısmı ilişkiye başladığı zaman kendilerini tamamen unutuyorlar. Böyle olunca da zamanlarının neredeyse tamamını karşılarındaki kişiye ayırıyorlar. Bunun sonucunda karşılarındaki kişi bu durumdan çok sıkıldığı için farklı kişilere yönelebiliyor. Kötü sürprizler ile karşılaşmamak isteyen kişilerin ise bu aşamada karşılarındaki kişiye yeterli oranda değer vermesi ancak bunu yaparken kendi kişiliklerinden ve karakterlerinden hiçbir şekilde ödün vermemesi gerekmekte. Bunu yaptıkları takdirde karşılarındaki kişi ile aralarındaki ilişki çok daha iyi bir seviyeye çıkmış olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir