Annelerin En Doğru Öğütleri

Gençler çoğunlukla kendi bildiklerini okusalar da yabana atılamayacak anne öğütleri vardır. Annelerimiz, yaşamın getirdiği tecrübeyle ve annelerinden öğrendikleri tüyolarla yaşamımıza ışık tutmaya çalışırlar.

İlerleyen zamanlarda yaşayarak ne kadar haklı olduklarını görürüz. Bizimde çocuklarımıza anlatacağımız anne öğütleri olup çıkarlar. Anneler tarafından bir sonraki kuşağa aktarılmak istenen öğütler nelerdir?

Yol Gösterici Anne Öğütleri

Dişlerini Fırçala; Sağlık açısından önemli olduğu kadar gülüş estetiği açısından da önemli bu durum annelerimiz tarafından tembihlenip durur.

Makyajını çıkarmadan uyuma; Gün boyu nefes alamayan yüzde makyajın gecede kalması, siyah nokta oluşumuna sebep olacağı gibi erken yaşlanma belirtilerini hızlandıracaktır.

Anne Çocuk İlişkisi
Anne Çocuk İlişkisi

Doğru saç rengini seç; Kişinin kendine, yaşına, saç ve göz rengine uygun bir saç rengi seçmesi sonuçtan mutlu olma olasılığını arttırır.

Abartma doğal makyaj yap; Doğru olan makyaj uygulaması kişiyi daha da güzelleştirir. Abartı çoğu zaman hüsrana uğratır.

Anti-aging krem kullan; Cildi dış etkenlerden koruyan bir krem, erken yaşlanma belirtileriyle de savaşacaktır.

Kaşlarını tara, yukarı kaldır; Kaşların yukarı taranması kaşın şeklini koruyacağından, bu bölgenin yukarı kaldırılması ise kan akışını düzenleyip yaşlanmayla savaşacağından doğudur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir