Sigarayı Bırakmanın Yolları

 Günümüzde insanların sağlıklarını kendi elleriyle mahvettiklerini görebiliyoruz. Bu nasıl oluyor diyebilirsiniz. Ancak sigara kullanarak insanlar hastalıklara davetiye çıkarıyor ve gelecekteki olumsuzluklara zemin hazırlıyorlar. Bunun için biran önce sigaralardan kurtulmanız gerekiyor.

Sigara Bırakmak
Sigara Bırakmak

 Sigaradan Nasıl Kurtulabilirim?

 Sigarayı bırakmak için güçlü bir irade gereklidir. Herkes sigarayı bırakabilir. Ancak devamını getiremez bunun için kararlı olmak ve kendinize inanmanız gerekir. Birde sigarayı bir anda bırakıyorum diyip bırakmanız pekte kolay bir yöntem değildir. Bu nedenle uzmanlar sigarayı bırakmak isteyenlerin ilaçla ya da terapiyle bırakmalarının daha kolay olduğunu belirtiyorlar. Vücut sigara bırakması sonrası nikotin ihtiyacı hisseder ve buda sizi tekrar sigaraya yönlendirir. Bu evrede sabırlı olmanız sigara içmemeniz çok önemlidir. Ayrıca nikotin sakızı, sigara bantları gibi şeyler sigara bırakmanızda yardımcı olacaktır. Ancak sigara kullanırken değil bıraktıktan sonra bu ürünleri kullanmanız gerekiyor.

Sigara Bırakmanın Yolları
Sigara Bırakmanın Yolları

Sigara bırakmak için reçeteli ilaçları araştırarak bunlardan yardım alabilirsiniz. Aynı şekilde etrafınıza sigarayı bırakmaya çalıştığınızı söyleyin ve desteklerini alın sizin için faydalı olacaktır. Sigara bırakma evresinde stresten uzak durmanızda oldukça önemli. Stres sizi tekrar sigaraya yönlendireceğinden ne kadar uzak durursanız o kadar faydalı olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir