3D Nasıl Çalışır?

Günümüz modern teknolojisinin hızlı gelişimi ile birlikte günlük yaşamın pek çok farklı alanında yeni nesil teknoloji ürünleri ile karşı karşıya kalınmasına neden oluyor. Bu yeni nesil teknolojilerden birisi de 3D olarak son yıllarda dünyanın her yerinde öne çıkıyor. Günümüzde 3D, 3B, 3 dimension ve 3 boyut gibi farklı adlar ile anılan bu görüntü teknolojisi için dünyanın önde gelen Philips, Sony, Panasonic ve diğer büyük teknoloji şirketleri tarafından bu alanda büyük kapsamlı yatırımlar gerçekleştiriliyor.

3D nasıl çalışır
3D nasıl çalışır

3D İzleme Yöntemleri

Son yılların en popüler teknolojik yeniliklerinden birisi olan 3D teknolojisinin çalışma metodu son kullanıcıya 3 farklı şekilde ulaşıyor. Bu metotlardan ilki olan ve giderek kullanımı azalan kırmızı ve mavi gözlükler oluyor. İkinci metot ise ilk metottaki kırmızı ve mavi gözlüklere benzer bir sistemle çalışmakta olan polarize 3 boyutlu gözlüklerdir.

3D izleme
3D izleme

Sonuncu metotta ise görüntünün herhangi bir gözlük gerektirmeden izlenebilmesine imkan sağlamakta olan paralaks bariyer sistemi bulunuyor. Bu üç farklı 3 boyutlu son kullanıcı metotları ile 3D teknolojisinin en kaliteli deneyimine ulaşılabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir