Kıvırcık Saç Artık Dert Değil!

Saçlarının kıvırcık halini seven birçok bayan vardır ve en büyük sorunları buklelerin düzgün olmayışıdır. Esnek ve havalı aynı zamanda dolgun buklelere sahip olmak artık kolay. Nasıl mı?

Kıvırcık Saç Bakımları

Öncelikle saçınızın düz saçlara oranla daha iyi beslenmesi ve saha sağlıklı olması gerekir çünkü sebum denilen şey saçı en uç noktaya kadar besleyemez. Bundan dolayı her banyodan sonra saç tipine hangi bakım ürünü uygunsa onu kullanarak masaj yapılması gerekir. Saça dibinden ucuna kadar yapılacak masaj kırıkların oluşumu engelleyecek ve daha sağlıklı saçlara kavuşacaksınız.

kıvırcık saç
kıvırcık saç

Bir diğer kriter, doğru kesimdir. Saçlarınızın mutlaka doğru kesimli olması gerekir. Bukleleri etkileyen en büyük faktördür çünkü kesim. Bukleli saç tipi dış etkenlerden korunmak için kendini savunamaz, koruma yapamaz. Bu nedenle canlılığını yitirir ve eskisi gibi doğal görünmez. Mesela nemli iken saçlarınız istenmeyen bir şekilde kıvırcıklaşıyor mu? O zaman yapacağınız şey günün her anında rahatça kullanabileceğiniz, saç tipinize uygun bir kremdir.

kıvırcık saç tasarımı
kıvırcık saç tasarımı

Eğer kıvırcıklarınızın ya da kalın buklelerinizin düzensizliğinden şikayet ediyorsanız, isyankar buklelerinizi şekillendirme ürünleri ile rahatlatabilir ve kendinize yakışan saç tipi ile buluşabilirsiniz. Kıvırcıklarınızın havalı olmasını istiyorsanız fazla ağır sabitleyicilerden kaçınmak şartıyla hafiflik kazandıracak ürünler kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir