Yağ Yakıcı Kürler

Kilo alan insanlar, genelde karın, bel, kalça ve basen bölgelerinden şikâyetçi oluyor. Bunun sebebi ise, yakılamayan yağların hep o bölgelere gitmesinden kaynaklanıyor. Fazla kilolardan kurtulmanın yolu da diyetisyene gitmekten ve spor yapmaktan geçiyor. Bunlarında yanında  kullanılacak yağ yakıcı kürler de çok daha iyi bir sonuç alınmasını sağlıyor.

Doğal ve Etkili Yağ Yakıcı Kürler

 Maydanoz ve Limon Kürü

Yapılması oldukça kolay, doğal ve etkisi kanıtlanmış bir kür. 15 adet iyice yıkanmış maydanoz ve 1 limonun suyunu bir kapta karıştırın. Üzerine bir su bardağından biraz daha az su ekleyin ve blender yardımıyla karıştırın. Bu karışımı, her sabah kahvaltı yapmadan 15 dakika önce için. Bunu 15 gün boyunca yaptıktan sonra, 5 gün ara verin ve tekrar 15 gün boyunca aynı küre devam edin.

maydonoz limon
maydonoz limon

Maydanoz kürü, hem yağların yakılmasına yardımcı olur hem de iştahı keserek porsiyonlarınızın küçülmesini sağlar. Aynı zamanda metabolizmayı hızlandırır ve sağlığa hiç bir zararı yoktur.

Yoğurtlu Sebze Kürü

1 dal taze soğan, 1 avuç dolusu semizotu yaprağı ve 4 dal taze naneyi ince ince doğrayın. Daha sonra bir kapta, 250 gram yağsız yoğurt ile karıştırıp yatmadan 3 saat önce yiyin.

yoğurt kürü
yoğurt kürü

Taze soğan idrar söktürücüdür, toksinlerin ve ödemlerin vücuttan atılmasına yardımcı olur. Semizotunun, stres azaltıcı ve metabolizmayı hızlandırıcı etkisi vardır. Nane ise, insülini dengeler ve enerji verir.

Bu kür, haftada sadece iki kez uygulanmalıdır ve günde 3 litre su tüketerek desteklenmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir