Huzurun Adresi

Camiler, huzurun merkezidir. İbadetlerin yerine getirildiği, ellerin semaya kalktığı bu ortamlarda, bazı tasarımlar da dikkatlerden kaçmaz. Özellikle çini sanatının buram buram koktuğu camilerimizde, ahşap sanatı da hatırı sayılır bir konuma ve değere sahiptir. Her şeyden önce, mimari olarak ağırlıktır ve zarafeti temsil eder.

müezzin mahfili
müezzin mahfili

Güzelleşen Tasarımlar

Hemen hemen her camide ahşap sanatının derinliklerine rastlarız. Bu durum büyük camilerde, daha belirgin bir vaziyette yer alır. Camilerin yapılım aşamasında, iş kalemlerinden bir tanesi de ahşap sanatıdır. Müezzinin yer aldığı müezzin mahfili, hutbenin okunduğu minber, kurulum aşamasında önem verilen ayrıntılardır. Mimari de çini işçiliği belirgindir, camiye girildiği andan itibaren herkes şöyle bir camiyi süzer ve görünümde çiniler, işlemeler hemen dikkati çeker.

Ahşap işçiliği ise, daha özel bir konumda yer alır. Ayrı bir işçilik değeri vardır. Çizgi Ahşap Cami dekorasyonu firması, bu konuda yapmış olduğu çalışmalarla adından söz ettirmiş bir firmadır. Bu tür işlerde tercih edilmesi, işinde ki kaliteli ürünün ortaya çıkmasından kaynaklanır. Özel tasarımlarla camiye doku kazandıran firmanın tasarımları, her geçen gün biraz da güzelleşiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir