Verileri Yeni Bir Bilgisayara Aktarın

Bilgisayar verilerini yeni bir bilgisayara aktarmak kurum kuruluş ve kişisel bilgisayarlar açısından sürekli yapılması istenen durumlar arasında yer almaktadır. Bu yazımızda verileri yeni bir bilgisayara aktarma konusuna değineceğiz.

Verileri yeni bir bilgisayara aktarma yeni bir bilgisayar alındığı zaman kullanılan yöntemler arasında yer almaktadır. Burada izlemeniz gereken adımlar sayesinde bilgisayar içinde yer alan verileri yeni bilgisayarınıza aktarabilirsiniz. Özellikle özel veya kamu fark etmeksizin işletmeler sürekli bilgisayarlarının güncel olmasını istemektedir. Bu nedenle eski bilgisayar içinde ki verileri yeni alınan bilgisayara kopyalamak açısından önemle üzerinde dururlar. Bunun yanı sıra kişisel bilgisayarlar için de veriler yeni bilgisayara aktarma yapılabilir.

Windows Kolay Aktarım ile Bilgisayarlar Arası Aktarım

Windows Kolay Aktarım Windows 8.1 sürümü için gelse bile bazen işe yaramadığı durumlar olmaktadır. Fakat yapacağınız aktarımlara bağlı olarak özellikle dosya, resim, müzik, video, kullanıcı adları, e postalar gibi daha birçok şeyi kolay ve hızlı bir şekilde aktarım yapabilirsiniz. Burada Windows Kolay Aktarım ile program ve yazılım aktarımı yapamazsınız.  Aynı zamanda Windows Kolay Aktarım, 64 bit ve 32 bit Windows sürümü arasında dosya aktaramaz. Bunun yanı sıra dosyaların harici depolama alanı sayesinde manuel olarak da aktarılması gerekmektedir.

Kolay Aktarım için USB kablosu Kullanmak

Yukarda verilen yöntemi kullanabilmek için öncelikle Kolay Aktarım USB kablosunu iki bilgisayar arasında bir bağlantı kurum. Önce yeni bilgisayarda kolay aktarım kurulumu yapıldıktan sonra eski bilgisayarda da kurulumu tamamlar bu şekilde yapıldıktan sonra bilgisayarlar arasında veri alışveriş başlar. Bu sayede eski bilgisayarınızdaki veriler yeni bilgisayarınıza aktarılır eski bilgisayarda Windows kolay aktarım kurulumu hızlı bir şekilde gerçekleştiği için birçok açıdan önemli bir durum olarak görülmektedir.

Bir Ağ Kullanarak Veri Transferi Yapmak

Eski bilgisayarınızdan yeni bilgisayaranıza aktarım yapabilmek için gereken bir diğer yol ise ağ kullanarak veri transferi yapmaktır. Burada veri transferi yapabilmek için ağa bağlı olmak gerekir. Bu sayede eski bilgisayarınızda ki verileri bağlantı ile veri aktarımı yapmak yolu ile yeni bilgisayarınıza hızlıca aktarabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir