Tüketici Haklarına Nasıl Ulaşılır?

Tüketici Hakları yani diğer bilinen adı ile Tüketici Hakem Heyeti, herhangi bir mağazadan veya alışveriş merkezinden satın aldığınız ürünün yasalar gereği ve ürünü satan firmanın sattığı ürünün garantisini vermesi için oluşturulan bir hakem heyetidir. Satın alınan çoğu ürün, garanti süresi dolmadan bozulduğu veya anlaşılamayan problemlerden dolayı çalışamaz hale geldiği için bu tür durumlarda firma veya ürün temsilcisine ürünü götürdüğünüz zaman problemin kullanıcı hatası olduğunu duyabilirsiniz.

Hangi Ürünler Şikayet Edilebilir?

Ürün temsilcileri veya firmalar zaman zaman bu hataların elektronik ürünler için elektrik voltajı ile alakalı olabileceğini de söylerler. Bu tür durumlarda eğer ürün temsilcilerinin veya markanın sizi oyaladığını düşünüyorsanız ve sonuç alamıyorsanız Tüketici Hakları’na başvuru yapabilirsiniz. Tüketici Hakları numarası olan 0312 417 93 34 numaralarını tuşladığınız zaman yaşadığınız sorunları yetkili kişilere iletebilirsiniz.

Satın aldığınız bir ürünün kusurlu veya ayıplı ürün olduğunu düşünüyorsanız en kısa süre içerisinde Tüketici Hakları’na durumu bildirmeyi denemelisiniz. Tüketici Hakları’na şikayet talebinizi iletmek istiyorsanız elinizde ürün ile alakalı faturanız olması yeterlidir. Faturalı ürünlerin tamamı ile ilgili şikayetlerinizi Tüketici Hakları’na bildirebilirsiniz.

Alo 175 Tüketici Danışma İletişim Hattına Nasıl Daha Hızlı Bağlanılır?

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı bünyesinde olan Alo 175 Tüketici Danışma İletişim Hattını kullanmayı deneyebilirsiniz. Tüketici Hakları numarası olan 175 numarasını tuşlayarak karşılaştığınız sorunlar ile ilgili çözüm talep edebilir ve gerekli yönlendirmelerin yapılmasını sağlayabilirsiniz. Tüketici Hakları, insan sağlığı, can ve mal güvenliği açısından sorun teşkil eden ürünleri ve firmaları da şikayet edebileceğiniz bir yerdir. Tüketici Hakları ile ilgili detaylı bilgi almak ve çağrı merkezine daha hızlı şekilde bağlanabilmek isterseniz https://www.direkbaglanma.net/tuketici-haklari-musteri-hizmetleri-cagri-merkezi-telefon-numarasi.html adresine göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir