Silika Jelleri Çöpe Atmayın

Satın aldığınız çanta, ayakkabı ve benzeri ürünlerin içerisinden çıkan beyaz küçük poşetlere silika jel denir. Üzerinde çocuklarda uzak tutun ve çöpe atın yazılıdır. Çocuklardan uzak tutmanız elbette önerilir. Fakat silika jellerin kullanım alanlarını ve faydalarını öğrenince birçok yerden temin etmeye de başlayacağınızı sanıyoruz.

silika
silika

Silika Jellerinin Kullanım Alanları

Silika jeller kullanım sebebi gereği ortamdaki nemi almaya amacını hayta geçirir. Bu ise birçok alanda kullanımına imkan sunan detay olarak karşımıza çıkıyor.

  • Spora meraklı iseniz spor kıyafetlerinizi için kullandığınız çantaya silika jel koyarak spor kıyafetlerinizin kötü kokmasını engellemeniz mümkün.
  • Eski fotoğraf, mektup ve buna benzer kıymetli olan anıları saklamak hemen hemen herkesin yaptığı bir şeydir. Fakat bu saklanan eşyalarda zaman içinde eskimeler, sararmalar ve lekeler oluşur. İşte bunun önüne geçerek anılarınızı yeni tutmak isterseniz eşyalarınızı koyduğunuz kutuya silika jel koyabilirsiniz.
silika jelleri
silika jelleri
  • Gümüşler zaman içinde kararır. Fakat gümüş çatal, kaşık, bıçaklarınız ya da aksesuar ürünlerinizi sakladığınız kutu veya çekmeceye silika jel koyduğunuzda kararmanın yaşanmadığına şahit olabilirsiniz.
  • Tamir çantanız içersinde bulunan çeşitli aletler zaman içince körelir ve kullanılmaz hale gelebilir. Fakat alet çantanız ya da aletlerinizin bulunduğu alana koyacağınız silika jeller sayesinde bu körelmenin yaşanmadığını göreceksiniz.
  • Her mevsim özen ile ayırdığınız tohumların çürümesini ve bozulmasını engellemek için de silika jelleri kullanmanız mümkün.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir