Sezonun Gözdesi Kadife

Son dönemlerde her yerde, her modelde, neredeyse hemen her yerde kadife karşımıza çıkıyor. Hem de öyle fitilli olan kışlık kadife pantolon, kadife etek tarzında olanlardan değil. Olabildiğine görkemli, fitilsiz,  sezonun gözde renklerinden olan yeşil ve koyu kırmızı tonlarında. Çok çarpıcı göründükleri kesin. Birçok dizide de gece elbisesinden, günlük spor kombinlere kadar her yerde bu malzemeden yapılan giysileri görmek mümkün.

kadife kombinler
kadife kombinler

Ama kadife bu kadar iddialı bir kumaş iken, hem diğer insanlar ile pişti olmamak, hem de kitsh bir görünüm vermemek için bazı temel noktalara dikkat etmek ve her durumda kendini stilini yaratmak gerekiyor. Yani bir başka deyiş ile modayı kendine en doğru biçimde adapte etmek.

İşte İşin Püf Noktaları

Evet, kabul etmek gerekiyor ki kadife çok özel bir kumaş ve bu sezonda çok moda ama bu kumaşı kullanırken, kumaşın görkemli olduğunu da düşünerek mutlaka aksesuarlarda abartıdan uzak kalınmalı ve olabildiğine sade kalınmalı.

Eğer bol kadife bir pantolon giyiliyor ise o zaman üzerine bol salaş kazaklar giyilerek cool bir tarz yaratılabilir tabi eğer kişi çok kilolu değil ise. Kadife genelde insanları kilolu gösterdiğinden renk seçimine de dikkat edilmeli.

kadife modası
kadife modası

Kadife giysileri tamamlayacak ayakkabılar da spor tarzından ziyade, klasik ya da casual tarzında olmalı ve mümkün olduğunca topuklu ayakkabılar tercih edilmeli.

Bu ürünle yapılan makyaj ise kesinlikle kadife giysinin tonunu boğmayacak şekilde yapılmalı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir